História spoločnosti

Súčasnú výrobu sprejov Metaflux zaisťujú dve výrobné zariadenia, akciovo prepojené s METAFLUX AG, ktoré svojimi 50-ročnými výrobnými skúsenosťami a ročnou kapacitou 60 – 70 miliónov sprejov zaručujú výrobu vysoko kvalitných sprejov stálej kvality.

Spoločnosť TECHNO-SERVICE SK spol. s r.o. bola založená v roku 2010 a sídlo spoločnosti je v Prešove. Spoločnosť TECHNO-SERVICE SK spol. s r.o. bola vymenovaná jediným výhradným distribútorom chemických produktov značiek Metaflux a Porta na území Slovenskej republiky.

Spoločnosť TECHNO-SERVICE SK spol. s r.o. je súčasťou koncernu výrobných a obchodných spoločností METAFLUX a TECHNO-SERVICE. Obchodne je napojená priamo na nemeckú spoločnosť TECHNO-SERVICE GmbH, Bielefeld, ktorá je obchodnou centrálou pre predaj produktov Metaflux a Porta v Európe a Ázii.

Základom obchodnej stratégie spoločnosti je zaisťovanie technického poradenstva a celoštátneho predaja produktov značiek Metaflux a Porta do výrobných podnikov a inštitúcií prostredníctvom odborne vyškolených oblastných obchodno-technických zástupcov.

Výrobný program značky METAFLUX zahŕňa viac než 75 samostatne vyvinutých sprejov a každý rok pribúdajú do sortimentu spreje nové. Počas vývoja produktov Metaflux zostávajú bezo zmeny dodržiavané tri základné princípy:

  • Najvyššia možná technická kvalita
  • Najnižšie možné znečistenie ovzdušia na pracovisku
  • Maximálna šetrnosť k životnému prostrediu

Striktné dodržiavanie týchto princípov je zárukou, že spreje Metaflux budú i v budúcnosti patriť do skupiny medzinárodných top chemických produktov na výrobu a údržbu.

Metaflux je Váš kompetentný partner aj pre nasledujúce oblasti:

  • priemyselné čističe
  • priemyselné lepidlá
  • zváracia technika
  • brusivá

Metaflux AG

V roku 1955 sa začalo v Európe víťazné ťaženie nových aerosólových technológií, spojené s výstavbou prvých zariadení na výrobu sprejov. Toto nové odvetvie sa ďalších 20 rokov sústredilo predovšetkým na získavanie vhodných kvapalín a účinných produktov, ktoré by bolo možné plniť do sprejov.

V nasledujúcich rokoch pokračovala spoločnosť METAFLUX AG vo vývoji metalických sprejov s obsahom hliníka, nehrdzavejúcej ocele, mosadze, medi a titánu pre povrchové úpravy a rovnako tak začala vývoj kovom plnených mazív a mazacích pást.

Zároveň sa začala výstavba nemeckého zastúpenia, spoločnosti TECHNO-SERVICE GmbH so sídlom v Bielefelde, ktoré zodpovedalo svojimi kancelárskymi a skladovacími priestormi neustále rastúcemu dopytu domáceho i zahraničného obchodu s produktmi Metaflux. Až v roku 2007 bolo toto logistické centrum rozšírené o ďalších 150 paletových miest.